Bolivia 250 g

209 Kč
Skladem

Chuť oříšků a hořké čokolády.

 

Kyselost: nízká

Hořkost: vysoká

Tělo: plné

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Země: Bolívie

Farma: více drobných farmářů a pěstitelů

Lokalita: La Paz, provincie Yungasí

Zpracování: Fully Washed - promytá

Odrůda: více odrůd

Nadmořská výška: 1 430 m

Stupeň pražení: tmavý

Příprava: espresso, moka

O Bolívie:

Přestože se káva začala v Bolívii pěstovat již ve 20. letech 20. století, patří tato země k jedněm z nejmenších producentů kávy v celosvětovém měřítku. Přibližně 95% bolívijské kávy se pěstuje v Yungas, úrodné oblasti na východních svazích And severovýchodně od La Paz (jednoho ze dvou hlavních měst Bolívie). Yungas má své poloze, vysoké nadmořské výšce a pravidelnému období dešťů vynikající podmínky pro pěstování vynikající kávy. Ta však v minulosti trpěla špatnou pověstí zejména kvůli problémům s dopravou a výrobními metodami.
 
Velkým problémem je také nedostatečně rozvinutá infrastruktura  a poloha Bolívie. Kávové třešně nasbírané ve vlhkých údolích Yungas byly zpracovatelských závodů v La Paz dopravovány podél vysokých horských průsmyků a poté dále do námořních přístavů v Chile nebo Peru. Tyto dlouhé a náročné cesty často vedly k extrémním změnám teplot, což mělo velký vliv na kvalitu kávy.
 
Ve spolupráci s bolivijskou vládou se díky programu spuštěném v roce 2001 ukázala schopnost tohoto regionu produkovat vysoce kvalitní kávu a nabídnout farmářům alternativu k produkci koky, která v tomto regionu převládá. Zpracovatelské mlýny a stanice byly postaveny přímo v Yungas. Produkce kávy a její kvalita se v následujících letech výrazně zvýšily. Navíc byla vystavěna trasa, která přepravu kávy výrazně urychlila. Bolivijská kávová asociace (ACEB) odvedla i díky soutěži Cup of Excellence velký kus práce na zvýšení povědomí o kvalitě bolívijské kávy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva z celého světa
Hmotnost: 250 g
Kyselost: nízká
Hořkost: vysoká
espresso: espresso
moka: moka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.