Oro Verde| Peru 1000 g

719 Kč
Skladem
Svěží a ovocná káva s příchutí cherry, pralinek, limetky a čokolády.

Kyselost: střední

Hořkost: střední

Příchuť: cherry, pralinky, limetka, čokoláda

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Země: Peru

Farma: družstvo pěstitelů Oro Verde

Lokalita: Lamas, provincie San Martín

Odrůda: Catimor, Tipica, Pache, Caturra

Způsob sběru: selektivní ruční sběr (picking)

Zpracování: Washed - promytá

Nadmořská výška: 1 500 m

Stupeň pražení: tmavý (city)

Příprava: espresso, moka, aeropress

 

O družstvu Oro Verde:
Družstvo Oro Verde je po celém světě známé zejména pro vynikající velmi kvalitní kakao, prvotřídní kávu a rozsáhlé zalesňování amazonského deštného pralesa. Od roku 2019 farmáři produkují spoustu speciálních káv pro Specialty coffees.
Káva je zde malými producenty pěstována ve velmi pestrých mikroklimatech horní části Amazonie. Všechny kávy ochutnáváme podle standardů Specialty Coffee Association of America (SCA); v současné době začleňujeme hodnocení v reálném čase [on-line] přes tastify (www.tastify.com), čímž garantujeme chuťový profil, který naši klienti hledají; Stejně tak všechny naše kávy jsou sledovatelné.
 
O pěstování kávy v Peru:
Ačkoli káva dorazila do Peru již v polovině 17. století,  její vývoz začal teprve ve 20. století, a to až se zvýšenou poptávkou z Evropy a výrazným poklesem produkce kávy v Indonésii. Britská přítomnost a vliv v zemi zejména pomohly zvýšit a podpořit export: Na počátku 20. století převzala britská vláda od peruánské vlády vlastnictví zhruba 2 milionů hektarů půdy jako platbu za nesplacenou půjčku a velká část této půdy se stala britskou. -vlastněné kávové plantáže.
 
Peru postrádá organizaci nebo infrastrukturu, která by poskytovala ekonomickou nebo technickou podporu farmářům. Země má pozoruhodný počet certifikovaných organických káv, stejně jako kávy s certifikací Fair Trade, Rainforest Alliance a UTZ. Přibližně 30 procent drobných zemědělců v zemi jsou členy družstev.
 
Od roku 2010 je Peru jedním z předních producentů kávy Arabica, a často také na pátém místě ve světové produkci a exportu Arabiky. Odlehlost kávových farem a neuvěřitelně průměrné malé velikosti farem zabraňují propagaci jednotlivých farem, která umožňovala rozvoj mikro lotů. Ovšem stejně jako u všeho ostatního i u speciálních káv se to rychle mění. také. Bujná vysočina a vhodné odrůdy  nabízejí pěstitelům potenciál překonat překážky v podobě omezené infrastruktury a přístupu na trh. Produkce velmi kvalitní kávy se zvyšuje a zaznamenává obrovské pokroky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zrnková káva
Hmotnost: 1000 g
Kvalita zpracování: selektivní ruční sběr (picking)*****
Příchuť: cherry, pralinky, limetka, čokoláda
espresso: espresso
moka: moka
aeropress: aeropress

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.